Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Sukcesów na Litwie ciąg dalszy!

Już po raz kolejny nasi uczniowie z klas o profilu technik fotografii i multimediów zdobywają nagrody w międzynarodowych konkursach fotograficznych. 
 
konkurs fotograficznyW tegorocznej edycji konkursu na Litwie „YOUNG PEOPLE IN THE 21'ST CENTURY” XIV International Photography Competition nadesłano 1112 prac fotograficznych wykonanych przez 126 autorów z Estonii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Rosji i Polski. Zgodnie z tematem konkursu nasi uczniowie nadesłali cykle fotografii i reportaże, które zaskakują twórczymi poszukiwaniami i różnorodnością tematów. 
 
Wśród nadesłanych zdjęć odnajdziemy prace, które opowiadają o samotności, izolacji, lęku czy problemach z którymi zmagają się młodzi ludzie.  Duża ilość wykonanych na konkurs prac jest czarno-biała, co świadczy o wybraniu pierwotnego charakteru fotografii. W końcu samo znaczenie nazwy „fotografia” to rysowanie światłem. Oznacza to, że ​​najważniejszy jest nie kolor, ale światło, gra cienia, kadrowanie i kompozycja obrazu. Jury konkursu zwróciło uwagę na szczególnie poetycki charakter prac naszych uczniów, czego efektem są przyznane wyróżnienia.
 

Wyróżnienie otrzymały:

Monika Nosidlak 3Fpa, 

Nicola Siemińska 2Fa, 

Patrycja Wolańczyk 2Fa, 

Martyna Mielczarek 1F,Wyróżnienie za osobowość twórczą otrzymała: 

Amelia Mrozowska 2FaKatalog z wystawy można obejrzeć w linku poniżej:

https://www.kadras.lt/wp-content/uploads/2022/05/Foto-katalogas-OK.pdf

 
Organizatorem konkursu jest Kaunas Students Technical Creativity Center. Patronat honorowy: Litewski Związek Artystów Fotografii.Opiekunem artystycznym uczniów jest nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych - Tomasz Frasoński. 
 

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl