Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Autorskie pokazy mody

Paulina Boczkowska

10 grudnia 2015 roku przywróciliśmy do życia autorskie pokazy mody będące zwieńczeniem czteroletniego cyklu kształcenia klasy odzieżowej. "Emocje" przygotowała Paulina Boczkowska, ówczesna uczennica klasy 4A.

Z roku na rok pokazy nabierały coraz większego rozmachu, aż w końcu trzeba je było przenieść ze szkolnego korytarza na salę gimnastyczną. Warto tu wspomnieć, że rozmach ten był możliwy dzięki ścisłej współpracy kierunku odzieżowego z cyfrowymi. To właśnie na tych drugich spoczywała odpowiedzialność za nagłośnienie, światła i efekty wizualne.

 

gale IMG 6602Rok po pokazie Pauliny zaprezentowany został kolejny pokaz klasy czwartej. Tym razem pod nazwą "Revolution". W czasie 20-minutowej prezentacji mogliśmy obejrzeć dwie kolekcje. Pierwsza nawiązywała do stylu militarnego, druga zaś do stylu boho.

 

 

gale Image00023W 2017 roku podczas pokazu "Black Red White" wybieg opanowały modelki i modele w strojach stylizowanych na lata 80. i 90. Podczas przerwy między wyjściami zaprezentowała się pełna talentu i dobrego humoru Nicole Czajka, która urozmaiciła nam czas swoim tańcem.

 

2018 - To właśnie w tym roku po raz pierwszy przenieśliśmy pokaz klasy czwartej na salę gimnastyczną, choć warto wspomnieć, że już wcześniej mogliśmy zobaczyć na niej wybieg, a to za sprawą między innymi Dnia Włókiennika czy też finałów projektów unijnych. Wówczas również sala gimnastyczna posłużyła nam za wielką scenę. Wracając jednak do pokazu czwartej klasy, to tym razem tematem przewodnim była pewna znana lalka.

W 2019 roku pokaz niestety nie mógł się odbyć z uwagi na COVID-19.

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl