Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

92 dni otwarte dron2fl

Technik Przemysłu Mody

 

Ucząc się w technikum zawodu: technik przemysłu mody będziecie mogli uczyć się: szycia ręcznego, haftowania, wykonywania dziurek oraz przyszywania guzików, ale najciekawsze będzie szycie maszynowe.

Mamy do dyspozycji nowoczesne maszyny i urządzenia odzieżowe.
Będziecie obsługiwać maszynę stębnową z komputerowo zaprogramowanym cyklem szycia, dziurkarkę na której sami zaprogramujecie wzór dziurki.


Na guzikarce, zamiast męczyć się ręcznie, przyszyjecie guziki różnych wielkości i wzorów. Maszyna wykona to za Was szybko i precyzyjnie.


Dziurkarka i guzikarka to maszyny cykliczne. Zobaczycie jak w jednym cyklu pracy maszyna wykonuje jedno zadanie, a po zakończeniu pracy sama się wyłączy obetnie nitkę i nawet może przeciąć dziurkę, jeżeli tak ją zaprogramujecie. Ciekawe efekty i świetna zabawa gwarantowane.


Do wykończania dołów wyrobów z dzianin mamy podszywarki dwuigłowe lub maszynę renderkę, która podszywa ale można ją też wykorzystać jako maszynę szyjącą ściegiem ozdobnym. Inicjatywa należy do uczniów.Uszyte wyroby możecie prasować na nowoczesnych żelazkach, zapewniających komfort i jakość pracy.
Posiadamy krojownię wyposażoną w maszyny i urządzenia krojcze, tam będą powstawać wykroje, które pózniej będziecie łączyć w całość na wspomnianych maszynach.


To tylko niektóre z naszych maszyn. Park maszynowy cały czas się rozrasta. Zapraszamy :)

Tekst: Ewa Tomaszewska
Foto: Piotr Pośpieszyński

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl